Wedstrijdverslag FINALE seniors A

K.St.Niklase Condors (A) – Latem De Pinte (C) (+10)  73-83

19-33, 14-11, 18-16, 22-23

De finale van de beker van Oost-Vlaanderen was voor onze Condors de match van het jaar.  Tegen De Pinte (C) ploeg uit tweede provinciaal moesten eerst tien punten voorgift worden opgehaald en dat bleek geen sinecure.  Vooral omdat de Gentenaars de gebroeders Vertriest, Unruh en De Bruyne  uit hun A-ploeg (3e nationale) en Ghesquiere, De Wulf, Hauman, Coleman, Boeckaert en Dick uit hun B-ploeg (2e landelijke) opstelden.  Er bleven dus twee spelers over uit hun C-ploeg (De Vliegher en De Baere die elk 30 seconden speeltijd kregen.)  De toon was gezet en Condors moest zowel tegen Latem De Pinte als tegen het bekerreglement opboksen.  Een goede start was nodig maar die kwam er niet.  We keken vlug naar een 3-17  en 10-25 achterstand aan. Even boden we weerwerk en sloten het eerste kwart af met 19-33.  In het tweede kwart schakelden we over naar een zone defense en hiermee hadden de Gentenaars het moeilijk.  Bram met twee driepunter op rij zette ons op het goede spoor en we gingen op achtervolging 33-44.  Na de hervatting gingen we met Kyle en Robin op achtervolging en met twee driepunters van Cedric en enkele assists naderden we tot 50-55.  Wel hadden we het reboundoverwicht van De Pinte kunnen indijken maar Robin liep drie fouten op. Dan kregen we nog een tegenslag te verwerken.  Bezoeker Ghesquière scoorde vanop eigen helft een wanhoopsdriepunter op 1 seconde van het derde kwart en meteen stonden we terug op 51-60.  In de laatste tien minten konde wedstrijd nog alle kanten op.  Een interceptie van Robin, een assist van Scottie en een drive van Kyle werden gevolgd door een infiltratie van Mitch.  Het scorebord werd verhangen naar 69-74 en De Pinte moest al zijn beste spelers op het veld houden om erger te voorkomen.  Robin kreeg nog zijn vijfde fout en Cedric lukte zijn derde bom (73-77) op anderhalve minuut van het slot.  Maar dan kwam de ondervinding van de Gentenaars boven water en we moesten  de beker laten aan De Pinte met 73-83.  Toch toonde ons team heel wat weerbaarheid bij een achterstand en eigenlijk kwamen onze Condors als zedelijke winnaars uit de match.  Poficiat aan onze spelers maar ook aan ons talrijk supporterslegioen dat met zijn gele T-shirts ophef had gemaakt in de sporthal te Knesselare.

Punten : SNBC (A) : Robin 6-10, Kyle 7-7, Jordy 4-5, Bram 8-2, Christophe 4-2, Beau 2-2, Scottie 2-0, Cedric 0-9, Mitch 0-5, Wout (n.g.)

De Pinte : Vertriest Mat 9-3, De Bruyne 8-3, Unruh 8-10, Dick 2-0, Hauman 4-4, Gesquière 3-5, Vertriest Mich 0-8, De Wulf 0-5

Shotprestatie Condors : 28 op 68 of 41% en vrijworpen 9 op 17 of 53%. Driepunters zowel SNBC als De Pinte : 8 stuks

Na onze laatste wedstrijd verlaten Robin (Baasrode), Kyle (Oudenaarde) en Scottie (stopt) ons team maar met onze nieuwkomers Aertssen Christof en Verswijver Jesaja van Fellows Ekeren en Van Laere Fabio (Kontich Wolves) en Dresselaers Ian (Red Vic) is onze toekomst verzekerd.  Nog voor alle supporters een prettige vakantie en tot volgend seizoen.

© 2018 Koninklijke Sint-Niklase Condors. Alle rechten voorbehouden.